سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
 

اخبار

رونمایی از اولین نسخه مدل PMODynamics

رونمایی از اولین نسخه مدل PMODynamics
اولین نسخه مدل PMODynamics در پاییز ۱۳۸۹ در نهمین کنفرانس بین‌المللی ICOPMAS و با حضور وزیر وقت راه و ترابری رونمایی گردید.

تاکنون کلیه مطالعات مدل‌سازی عددی پدیده‌های دریایی با استفاده از نرم‌افزارهای خارجی انجام  می­گرفته است که عموماً این نرم‌افزار‌های تجاری به شکل یک بسته محاسباتی غیرقابل تغییر ارائه می‌شوند و امکان اعمال هیچ نوع تغییری در آنها وجود ندارد، یا اینکه از قیمت‌های بسیار بالایی برخوردار می‌باشد، که این امر گاه باعث استفاده از نسخه‌های قفل شکسته این نرم‌افزار‌ها می‌شود. استفاده از این نسخه‌ها به نوبه خود مشکلاتی را در بر دارد. برای مثال نتایج نرم‌افزار‌های قفل شکسته در پروژه‌های بین‌المللی قابل ارائه نیستند. به همین دلیل سازمان بنادر و دریانوردی در پروژه پایش و مطالعات شبیه‌سازی بخش‌هایی از سواحل کشور تهیه و توسعه یک مدل ایرانی را در راستای کار قرار داده است.

با استعانت از حضرت حق و با هدف حفظ قابلیت‌های جمعی و به کارگیری آن در فعالیت‌های حرفه‌ای و توسعه و ترویج تخصص هیدرودینامیک محاسباتی، توسط اساتید و متخصصین داخلی، مدل ریاضی ایرانی تحت عنوان PMODynamics ، توسط شرکت مهندسین مشاور "نواندیشان محیط‌های رودخانه و دریا" (نامرود) توسعه یافته است. این توسعه به سفارش سازمان بنادر و دریانوردی و با نظارت شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی و شرکت کانادایی Baird انجام گرفته است.

۲۹ آذر ۱۳۸۹ ۱۶:۱۲
تعداد بازدید : ۱,۰۰۱