شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 
سازمان بنادر و دریانوردی/ماژول های پیشنهادی جهت توسعه

با گسترش استفاده از نرم‌افزار شبیه‌ساز پارسی دینامیک دریا و استقبال جامعه مهندسی دریایی و نیز محققین کشور، نیازهای جدیدی در ارتباط با این نرم‌افزار مطرح گردیده‌است. این نیازها را می‌توان در دو گروه عمده دسته‌بندی نمود. در گروه اول نیازهای مربوطه به بهینه‌سازی و ارتقای ماژول‌های موجود و در گروه دوم نیازهای مربوط به افزودن ماژول‌های جدید به نرم‌افزار قابل طبقه‌بندی است.

برنامه‌ی PMODynamics هم از این قاعده مستثنی نبوده و عزم این سازمان بر آن بوده که این سیستم هر روز به قابلیت‌های خود افزوده و نقش پر رنگ‌تری را در زمینه‌ی محاسبات سواحل و بنادر ایفا کند. بنابراین تصمیم بر آن شد سری دوم این نرم‌افزار با نام PMODynamicsII با توجه به تجربیات گذشته و نرم‌افزارهای بین المللی مشابه، پیاده سازی شود.

نرم افزار PMODynamicsIIدر دست توسعه است که در مراحل پایانی قرار داشته و این اداره کل در نظر دارد نسبت به توسعه ماژول های پیشنهادی جدید با قابلیت اتصال به نرم افزار PMODynamicsII به صورت پلاگین اقدام نماید که ماژول های پیشنهادی جهت توسعه به شرح ذیل می باشد:

·         ماژول نفوذ موج بوزینسک

·         ماژول انتقال انتشار

·         ماژول کیفی (فلزات سنگین، تغذیه گرایی و ...)

·         ماژول رسوب معلق (رسوبات چسبنده و غیر چسبنده)

·         و ماژول های پیشنهادی دیگر که از سوی متخصصان حوزه سواحل و بنادر پیشنهاد می گردد.

علاقمندان به همکاری در این زمینه می توانند نسبت به دریافت فرم پیشنهاد توسعه ماژول موردنظر ، تکمیل و ارائه آن به اداره کل مهندسی سواحل و بنادر اقدام نمایند.